ANASAYFA

 
   KONSER
   KİTAP

 
  WORLD TOP 10
    MUZIKLINE

  MESAJ PANOSU


STAR ALBÜM RÖPORTAJ VCD DVD

  babylon

BABYLON

Maharaja- (Rajastan)
Hindistan'ın mistik efsanelerinden kulaklarımıza uzanan efsunlu bir müzik yolculuğu...Dans, aşk, hipnotizma, ritim, görsellik dolu, tütsü kokan bir şölen... Maharaja grubu, Hindistan sanatının ve kültürünün çok çeşitli geleneklerine kaynaklık eden, "kralların toprağı" Rajastan'lı müzisyenlerden oluşuyor. Daha önceden Musafir olarak bilinen grubun müzisyenleri yeni oluşumları Maharaja'da kendi çevreleri ve kültürlerinin ihtişamlı öğelerini çarpıcı bir zarafetle bezeli, görkemli müziklerinde yansıtıyorlar. Sufizm gibi birçok mistik öğretiyi, türküler ve ağıtlarla dile getiren atalarından devraldıkları gelenekleri şarkılarına yansıtan bu müzisyen, şair ve şamanlar topluluğunun müziği derin bir melankoliden, bastırılamaz bir coşkuya kadar bir çok farklı duyguyu içeriyor. Kuzey Hindistan'ın müzik geleneklerinden, Arap ve Hint ezgilerini harmanlayan türlere kadar yayılan rafine bir repertuar, ağıtlar, methiyeler ve epik şarkılarla zenginleşip, danslarla göz kamaştırıcı bir görsel canlılık kazanıyor.
Bachu Khan Langa - vokal, kartal, Ustad Barkat Khan Langa - vokal, saarangi, dua, Gewar Khan Manghanyar - dholak, Queen Harish - dansçı, Ustad Murad Khan Langa - aloogoza, pungi , Ustad Noore Khan Langa - vokal, saarangi, dua, dua, Ustad Ramzan Khan Manghanyar - dholak, Sayari Sapera vokal
5 Temmuz Cuma > 23:00
6 Temmuz Cumartesi > 23:00

Jane Monheit
Jane Monheit güçlü sesi ve büyüleyici güzelliğiyle caz sahnesinin en heyecan verici yeni sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor. 24 yaşındaki genç sanatçı ilk albümü "Never never Land" ile elde ettiği başarısını "Come Dream With Me" ile de sürdürüyor. New York Times'ın da dikkatini çeken sahne karizması ve Los Angeles Times'da da övülen vokal tekniğinin yanı sıra, bir birinden etkileyici parçalarıyla vokal cazın yeni yıldızı olarak anılıyor.
Jane Monheit - vokaller, Michael Kanan - piyano, Joe Martin - bas, Rick Montalbano - davul, Joel Frahm - saksofon
9 Temmuz Salı > 23:00

Claduia Acuna
Claudia Acuña, Verve etiketli ilk albümü "Wind From The South" ile caz dünyasında yepyeni bir kıvılcımı ateşlemişti. Büyük beğeni toplayan bu albüm, sanatçının cazla ilk tanıştığı ana vatanı Şili'de başlayan ve New York klüplerine dek uzanan şarkıcılık serüveninin doruk noktasıydı. Claudia Acuña, tam iki yıl sonra nefes kesici yeni bir müzik serüveniyle karşımıza çıkıyor. "Rhythm of Life" adlı son albümünde İngilizce ve İspanyolca'nın standartları içinde seslendirdiği özgün dilde keşifler yapmaya, Latin ritimleri ve caz duyarlılığının birleştiği kuvvetli bir karışım yaratmaya devam ediyor.
Claudia Acuna - vokaller, Jason Lindner - piyano, Steve Davis - trombon, Reid Anderson - bas, Gene Jackson - davul
10 Temmuz Çarşamba > 23:00

Esbjörn Svennson Trio
İsveçli genç piyanist Esbjörn Svensson, müziğinde sürekli bir arayışın enerjisini taşıyor. Piyanonun içine uzanıp, tellerden gitar sesi yakalamaya çalışıyor, vurgularla dikkatli denemeler yapıyor, orkestral düzenlemelerden ilham alan türlerin derinliklerine dalıyor. Fikirlerini, armoniye dair yeni buluşlarıyla destekliyor, şaşırtıcı melodik çeşitlemelerle ve akılda kalıcı motiflerle renklendiriyor. Müziği belirli bir stilin güvencesine sığınmadığı için çarpıcı bir etki bırakıyor. Svensson 80'li yılların ortasında başladığı müzik kariyerinde, sürekliliğini koruyan üçlüsüyle altı albüm kaydetti . İsveç ve Danimarka'daki caz sahnesinin önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilmeye başladı. Jazz-Baltica, Montreux Caz ve İstanbul Caz Festivali'nde geçen yılki unutulmaz performansları ve "A Strange Place for Snow" adlı son albümleriyle bu üçlünün yıldızı gittikçe yükseliyor.
Esbjörn Svensson - piyano, Dan Berglund - bas, Magnus Öström - davul
11 Temmuz Perşembe > 23:00

Antibalas- (New York)
Antibalas, Afrobeat'in, New York'lu ateşli bir müzisyenler topluluğu halinde yeniden canlanışı olarak nitelendiriliyor. Grup caz, funk ve geleneksel Afrika öğelerini, cüretkar politik mesajlarla ve erdemle birleştiren Afrobeat'in eşsiz kurucusu Fela Anikulapo-Kuti'nin, ruhunu yaşatıyor. "Kurşun geçirmez" anlamına gelen, ya da "kurşunlara hayır" olarak da yorumlanabilen isimleriyle Antibalas, çok katmanlı ritimler ve isyanı ateşleyen İngilizce, İspanyolca ve Yoruba dilindeki sözlerle bezeli şarkılarını, bas ve nefeslilerin kuvvetli tınılarıyla donatıyor. New York şehrinde yaşayan Latin Amerikalı, Kübalı, Afrika ve Asya kökenli 15 müzisyenin birlikteliği bu yüksek enerjili müziği doğuruyor. 2002 yılında Talkatif adlı ikinci albümleri yayınlanan topluluk çoğunlukla elektronik etkileşimli müziklerle anılan Ninja Tune plak şirketinin en gözde gruplarından biri.
Philip Michael Ballman, Jr. - davul, Jordan Matthew McLean - trompet, Abraham Ayo (Duke) Amayo - vokal, konga, Gabriel Alexander Roth - gitar, Todd Marc Simon - trompet, Dylan Scott Fusillo - vurmalı çalgılar, Martin Adrian Perna - bariton saksofon, Franklin Delano Stribling Jr. - gitar, Luke Riverside O'Malley - bas, Ernesto Miguel Abreau - conguero, Aaron Paul Johnson - trombon, şef, Stuart Douglas Bogie - tenor saksofon, Victor Axelrod - klavye
12 Temmuz Cuma > 23:00
13 Temmuz Cumartesi > 23:00

   
 
Daha önceki konser tanıtımları:
1 - babylon
2 - 17- 24 Haziran Haftası
3 - 10-16 Haziran Haftası
4 - 3 -10 HAZİRAN HAFTASI ETKİNLİKLER
5 - 27 Mayıs- 2 Haziran
6 - HAFTANIN ETKİNLİKLERİ
7 - BU HAFTA
8 - BABYLON
9 - 15- 22 NİSAN HAFTASI
10 - ANKARA SAKLIKENT- İSTANBUL BABYLON
11 - BABYLON- SAKLIKENT
12 - 25 Mart- 01 Nisan Haftası
13 - 18-24 MART ETKİNLİKLER
14 - 11 Mart-18 Mart Haftası
15 - Hanny
16 - Feridun Düzağaç, Ankara Saklıkent'te
17 - Modjo İstanbul'da


Muzikline Arşiv

Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Üye Olun

Sezen Aksu
Kaybolan Yıllar
Hümeyra
Sessiz Gemi
Mehmet Pekün
Zor Dostum

    VIDEO KLIP
   DOWNLOAD


    NOSTALJİ


  

  

  
   
© 2000 - 2002 muzikline.net-powered by  


Muzikline.net İçerik: Ediz